39. letní tábor sportovní gymnastiky Přešovice 2016

Stejně jako v předešlých letech, jsme si i letos užili krásné dva týdny prázdnin na louce Pod skalou. Zde se konal již 39. stanový tábor, pořádaný gymnastickým oddílem ze Šlapanic. Tábor ale nejsou jen hry a zábava, je s ním taky spousta práce a starostí. Naštěstí se do stavění tábora zapojí i některé děti a jejich rodiče, to pak práce utíká mnohem rychleji. Tábořiště se připravuje už měsíc dopředu. Od sekání trávy, přes stavění stanů až po finální úpravy. Poté se může na prvních 14. dní v červenci předat prvním táborníkům.

              Na dvoutýdenním pobytu na táboře se naše děti nikdy nenudí. Jinak tomu nebylo ani letos, kdy kromě tábornických dovedností, her, táboráků, olympiády, diskotéky a karnevalu, nás po celou dobu provázela celotáborová hra. Všichni byli hrozně nadšení, když zjistili, že letošním tématem jsou Piráti. Většina celotáborové hry se odehrávala ve vodě, což nikomu nevadilo, protože na louce bylo nesnesitelné vedro, a každý z nás ochlazení rád uvítal. První den se děti seznámily s kapitánem Špekem a jeho pomocníkem Antoniem, následně byly rozřazeni do posádek, z nichž každá dostala svou vlajku a znak. Od té doby se děti každý den vrhali za novým dobrodružstvím, kterým je provázali vládci moří Neptun a Kalypsó. Nejdříve navštívily ve vězení Portroyale krásnou Labradoru, od níž získaly mapu k vysněnému pokladu. Při putování za pokladem je Kalypsó vyslala pro tajnou informaci na ostrov, kde padly do spáru lidožroutů. Naštěstí odtud vyvázly bez výraznější újmy na zdraví. J  Z počátku se Kalypsó tvářila velmi přátelsky a za každou pomoc piráty dobře odměnila. Měla však vše naplánované dopředu a chystala se piráty podvést, záleželo jen na posádkách, zda její lest prokoukly, či ne. Ty, které se nedaly, byly dobře odměněny. V rámci solidarity se posádky o kořist podělily, takže odměna neminula žádného piráta. Jako vzpomínku na letošní celotáborovou hru dostaly všechny děti malou kotvičku. Kromě kotvičky dostalo každé dítě tričko, diplom a placku při slavnostním závěrečném táboráku, který byl, jako každý rok, hezkým zakončením tábora.          

Na závěr je snad ještě dobré poděkovat všem vedoucím. Velký „Dík“ patří Romanu Koplíkovi za „všeorganizaci“. Další velké „Díky“ patří „všeumětelovi“ Petru Hlouškovi, který s pomocí zásobovačů na táboře vybudoval neskutečnou kulisu lodi, jež fascinovala nejen děti, ale i dospělé. Za zmínku jistě stojí i písnička, která se nám vryla do paměti. Nemůžeme opomenout ani ostatní vedoucí a kuchyni, ovšem kdybych je zde všechny měla jmenovat, budeme tu do zítřka. Takže jen napíšu: „Děkujeme všem.“ Na závěr bych tento článek chtěla věnovat úžasnému člověku, který nás všechny naplňoval nesmírnou a snad i vesmírnou dávkou energie a humoru, tudíž z celého srdce děkujeme Pukačovi, za dlouhá léta snahy, práce a úsilí.

Tím Vás však nechci demotivovat, ba právě naopak. Je to ukázkový příklad toho, že na táborech vznikají dozajista ta nejúžasnější přátelství, na která budeme jednou jistě všichni vzpomínat. Takže doufám, že tam jednou uvidím i vaše děti, a vybudujeme ona skvělá přátelství.

                                                                         Za oddíl sportovní gymnastiky TJ Sokola Šlapanice
                                                                                                                   Žaneta Mašová

Kontakt: Ing. Roman Koplík | info@taborpresovice.cz | rkoplik@centrum.cz | tel: 725 128 181